Z niemowlakiem na zakupach

Teraz jednak kiedy Mia ma do powiedzenia więcej niż ja, partner i pies razem wzięci to okazuje się, że wyjście „na miasto” może przerodzić się w naprawdę ciekawą wyprawę.

W czasach „przed-dziecięcych” kiedy to niezakłócony sen i ogólna swawola były w normie, także wyjście na zakupy klasyfikowało się w dziedzinie banalnych, przyjemnych i odmóżdżających czynności. Teraz jednak kiedy Mia ma do powiedzenia więcej niż ja, partner i pies razem wzięci to okazuje się, że wyjście „na miasto” może przerodzić się w naprawdę ciekawą wyprawę. Czego jak dotąd się nauczyłam:

1. Wjeżdżam na parking w stresie, bo już się martwię, że nie będzie wolnych miejsc rodzinnych, że znów jakiś baran bezczelnie tam stanął chociaż nie powinien (a ja w ramach bycia wredną i roszczeniową mamuśką zgłoszę go tam gdzie trzeba), że jak nie bedzie miejsca to bede musiała zaparkować na zwykłym, a wtedy mogę nie otworzyć drzwi na tyle żeby wyjąć fotelik (bo miejsca parkingowe w galeriach stworzone są dla pseudoaut, Smarto-puszek o szerokości 50 cm a nie dla normalnych pojazdów, rany nie mówiąc już o kombi), a jak będęchciała znaleźć miejsce gdzie nikogo obok nie ma to będę musiała jechać na koniec i dreptać kilometrami podziemi). Więc poluję jednak na miejsce rodzinne… Choć czasem to trwa, ale w efekcie końcowym jest bardziej praktyczne.

2. Wiem gdzie w każdym sklepie jest winda. Bo jakaś mądra głowa wymyśliła że na przykład sekcja dziecięca jest na pierwszym piętrze. Bo przecież mało kto będzie szedł do sekcji dziecięcej z wózkiem, prawda? Taka logika architektów, budowlańców i właścicieli sklepów.

3. Wiem dokładnie gdzie są toalety ze stoliczkiem do przebierania dzieci, a gdzie są tylko zwykle, dla takich bezdzieciowych śmiertelników. Bo kupę naprawdę ciężko zaplanować i czasem okropny kleks przydarzy się niemowlęciu dokładnie w połowie naszego mierzenia super bluzki z Zary.

4. Torbę z pieluszkami i mokrymi chusteczkami dodatkowo zapełniam mlekiem i herbatką w ilości wprost proporcjonalnej do długości planowanych zakupów. Wolę wziąć więcej i tachać niż potem panikować.

5. Ważna rzecz jakiej się nauczyłam to fakt, że centra handlowe są obrzydliwie ciepłe. Człowiek poci się i sapie, zdejmuje szaliki i swetry. Czasem widzę wydzierające się niemowlaki i skupione na zakupach matki, tłumaczące sobie pod nosem że dziecko kiepsko spało, że ogólnie jest dziś zmierzłe, a ja mam ochotę podejść i powiedzieć „weź go rozbierz z tego włochatego kombinezonu, swetra, podkoszulka i body, topi się biedaczyna”. Tylko pewnie dostałabym w łeb, że taka mądralińska i się wchrzaniam.

6. Nie wiem jak inne bobasy ale Mia na przykład nie lubi kiedy stoję w kolejce. Wózek halt, sceneria zamiera, nic się nie dzieje, najlepszy wymówka, żeby się powiercić, postękać i ogólnie pokazać, że zakupy są do bani. Jak widzę wielki sznureczek do kasy, bo akurat były przeceny to pokornie (choć trochę z bólem serca) odkładam wygrzebane skarby i idę dalej. Nie ma uproś.

7. Nauczyłam się manewrować wózkiem wsród stojaków, półek i stołów. Nauczyłam sie nie przejmować, a wręcz sikać sikiem ciągłym na te wszystkie lalunio – mimozo – paniusie krzywiące się, bo im wózek miejsce zajmuje, bo sobie gruszek wybrać nie mogą, albo co gorsza podkładu klajstrująco – cementującego z Loreala, bo matka to powinna w domu siedzieć a nie szlajać się bezczelnie po sklepach, kupować te brokuły, mydełka hipoalergiczne albo jakieś ciuchy, toż to dramat.

Nie jest łatwo, ale da się zrobić. Or-ga-ni-za-cja to podstawa. Weź butelki, ubierz dziecko z głową, pomyśl co chcesz kupić, żeby się nie plątać godzinami (maleństwa – yhym podobnie jak faceci – mają swoje limity wytrzymałości i cierpliwości) i myśl pozytywnie. Proste, nie?

Podobne wpisy

Poznaj 4 rzeczy, które uratują ci życie Pojawia się dziecko. Zanim to się stanie skrupulatnie kompletujemy wyprawkę. Kupujemy co popadnie albo co nam poleci przyjaciółka. Czytamy recenzje,...
Gdy obok pojawia się bachor Jeśli jesteś posiadaczem rozwydrzonego bachora to proponuję ci przestać czytać. Bo możesz się śmiertelnie obrazić, że ktoś ma czelność brzydko mówić...
Poznaj prosty sposób, by stać się lepszym rodzicem... Wychowanie dzieci przynosi równie wiele szczęścia i satysfakcji co frustacji i poczucia całkowitej bezradności. Tuż obok spontanicznych wybuchów śmi...
6 ekstremalnych ćwiczeń dla przyszłych rodziców &#... Dwie kreski na teście. Radość pomieszana z paniką. Pierwsze zakupy. Fotelik jest, wózek jest, łóżeczko, zapas pieluch, ciuszki, butelki, bujaczki, p...

Dodaj komentarz